Kartal Adliyesinde Avukat darp edildi

Kartal Adliyesinde Avukat darp edildi

Anasayfa / mesleki hukuk / Kartal Adliyesinde Avukat darp edildi
TEKME VE YUMRUKLA DARP İDDİASI

Anadolu Adliyesine duruşma için gelen Süleyman Gökten, özel güvenlik görevlileri ve polis memurlarınca darp edildiği iddia olundu. Olayla ilgili soruşturma başlatan Başsavcılık, görüntü kayıtlarını inceliyor. Avukat adliyede darp edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

TEKME VE YUMRUKLA DARP İDDİASI

Adliyede meydana gelen olay avukat Süleyman Gökten’in savcılığa verdiği ifadesine göre şu şekilde gelişti; Avukat Gökten geçtiğimiz Çarşamba günü duruşmaya girmek için Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na geldi. Adliyeye C Blok girişinden avukat kimliğini okutarak X-Ray noktasından geçen Gökten’i danışmaya geldiği esnada güvenlik personeli ile güvenlik amiri durdurarak ismini sordu. Kimlik kartıyla geçtiğini ismini söylemeyeceğini belirten Gökten’e güvenlik personeli hakaret etti. Bunun üzerine avukat, özel güvenliği şikayet etmek için sicil numarasını öğrenmek istedi. X-ray cihazının olduğu yere giden avukat Süleyman Gökten’in yanına karakol amiri olduğunu söyleyen sivil giyimli bir polis geldi ve orada duramayacağını söyleyerek avukata doğru uzandı. Dengesini kaybeden polis yere düştü ve daha sonra polis ve özel güvenlikten oluşan bir grup tekme ve yumruklarla avukatı darp etti.

AVUKAT ŞİKAYETÇİ OLDU

Savcılık ifadesinde burnunun kanadığını, yüzünde ve dudağında kesikler oluştuğunu söyleyen avukat Gökten darp edilerek polis merkezine götürüldüğünü iddia etti. Avukat Süleyman Gökten, güvenlik ve polisten şikayetçi olduğunu belirtti.

Kaynak: hukukhaber.net