Kiralık katil tutup kocasını öldürtmüş!

Kiralık katil tutup kocasını öldürtmüş!

Anasayfa / gündem / Kiralık katil tutup kocasını öldürtmüş!
7 Şubat’ta öldürülen Hasan B.’ın karısının kurbanı olduğu ortaya çıktı. Ebru B.’ın, genç sevgilisi Akın K. ile birlikte kiralık katil tutup kocasını öldürttüğü belirlendi.

Muğla'da 7 Şubat günü evinin önünde öldürülen Hasan B.'ın (66) katilleri ortaya çıktı. Ebru B. (51) kocası Hasan B.'ı, 3 milyonluk mirası için genç sevgilisi Akın K. (33) ile birlikte tuttukları kiralık katil Bekir K.'ya (31) öldürttü. 3 milyon değerindeki denize sıfır arsası için öldürülen Hasan B.'ın cinayet zanlıları İncirliova'da, Aydın İncirliova Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekiplerinin düzenlediği operasyon ile kıskıvrak yakalandı.

9 AY ÖNCE TERK ETMİŞ

Yeni Asır’ın haberine göre; olay, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi'nde 7 Şubat'ta meydana geldi. Kafe işletmeciliği yapan Hasan B., evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. B. olay yerinde can verdi. Cinayete kurban giden B. için Jandarma ekipleri geniş kapsamlı bir araştırma başlattı. Jandarma, B.'ın yaklaşık 9 ay önce evi terk eden eşi Ebru B.'ın üzerinde yoğunlaştı. Evinin önünde öldürülen B.'ın telefonla ölüm tehdidi aldığı için evine yerleştirdiği güvenlik kameraları sayesinde cinayet aydınlandı. Kamera kayıtlarından yola çıkan jandarma tetiği çekenin Bekir K. olduğunu tespit etti. Aydın'ın İncirliova ilçesinde oturan Bekir K. İncirliova Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına aldı. K. ifadesinde, cinayeti işlediğini itiraf etti. Cinayeti tüm ayrıntılarıyla anlatan K., Hasan B.'ı 300 bin lira karşılığında öldürdüğünü söyledi. Kendisini kiralık katil olarak Hasan B.'ın eşi Ebru B. ile sevgilisi Akın K.'nın tutuğunu da itiraf etti. Kiralık katil K. ücretini öldürdüğü Hasan B.'ın mallarının satılmasının ardından alacağını da kaydetti.

KABUL ETMEDİLER

Kiralık katil Bekir K.'nun ifadesinin ardından polis ekipleri Akın K.'nın evine operasyon düzenledi. K. ve sevgilisi Ebru B. yakalanarak gözaltına alındı. İki sevgilinin ifadelerinde suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Zanlılar ifadelerinin ardından olayın işlendiği Muğla'ya gönderildi.

KARISINA BOSANMA DAVASI AÇMIŞ

Kafe işletmeciliği yapan Hasan B.'ın, 9 ay önce evi terk eden eşi Ebru B.'a boşanma davası açtığı ortaya çıktı. Cinayete kurban giden Hasan B.'ın yakınları, B.'ın denize sıfır arsası, teknesi ve kafesi bulunduğunu, bunların maddi değerinin de 3 milyondan fazla olduğunu söylediler. Ayrıca yakınları, cinayetin de miras için işlendiğini iddia ettiler.

Kaynak: hukukihaber.net